Ogłoszenie

https://dannystats.createaforum.com/ - Nowy adres strony.

#1 2021-03-15 23:35:56

Danny

Administrator

Zarejestrowany: 2013-06-25
Posty: 689
Punktów :   

❗️ Informacje ❗️

Cześć wszystkim.

Każda osoba, która zawita na tę stronę dokładnie wie, po co tutaj weszła. Jeżeli ktoś śledził moje poczynania na fcbarca.com, to na pewno wie, że od dłuższego czasu zajmuje się hobbistycznie statystykami piłkarskimi. Przez większość czasu wstawiałem różne statystyki po prostu w formie komentarza na stronę, potem zacząłem korzystać z ntpd, dzięki czemu wystarczyło wstawić sam link, co zajmowało o wiele mniej miejsca na portalu. Jednakże ntpd zaczął być niewystarczający i stał się dla mnie mało praktyczny. W zasadzie nie stworzyłem tej strony ze względu na statystyki, bo tak naprawdę istnieje ona od 10 lat, lecz służyła mi ona do czegoś totalnie innego, a potem nie robiłem na niej nigdy nic konkretnego, więc wykorzystałem ją właśnie do konkretnego celu. Na stronie nie można pisać komentarzy. Nie chcę tworzyć z tego miejsca forum dyskusyjnego itd. Ma to być strona czysto informacyjna, a ewentualne uwagi/sugestie czy pytania można zadać kontaktując się ze mną w inny sposób, chociażby na priv na fcbarca.com, lub na Twitterze.

Starałem się, żeby wszystkie podane przeze mnie informacje, dane, statystyki były jak najbardziej rzetelne i oficjalne, a nieścisłości, błędy i braki wyjaśniane, opisywane w konkretnym dziale, gdzie akurat zachodziła taka potrzeba. Nie muszę nikogo uświadamiać, że przy tak dużej bazie danych korzystałem z mnóstwa źródeł i stron. Najczęściej jednak starałem się opierać na tym, co podaje RSSSF, IFFHS, oficjalne strony klubowe, wikipedie wielojęzyczne czy inne strony zajmujące się stricte danymi statystycznymi. Przy wielu tematach czy działach pomagały mi również inne osoby, które często gęsto są oznaczone w danym temacie. Dla ułatwienia na samym dole, każdego stworzonego posta będzie napisane, kiedy ostatnio został on edytowany. Wygląda to tak: "Ostatnio edytowany przez Danny (2021-04-25 17:58:58)". Dzięki temu, każdy kto wejdzie w dany temat będzie wiedział, jak dawno temu był aktualizowany.


Temat rozpoznawczy, który ma za zadanie rozwiać pewne wątpliwości, jeśli chodzi o "Kariera piłkarzy w pigułce". Zacznijmy od tego, co brałem pod uwagę przedstawiając karierę w liczbach danego piłkarza, czyli jakie były tego warunki (tyczą one się jednak głównie piłkarzy, którzy zakończyli karierę):

✔️ Piłkarz strzelił minimalnie 300 bramek w całej swojej oficjalnej karierze (seniorska + młodzieżowa, etc.)
✔️ Piłkarz był legendą, gwiazdą w czasach w których grał (ligi/klubu/reprezentacji).
✔️ Piłkarz spełniał tylko pierwszy warunek, ale miałem do niego sentyment i dlatego został dodany (jest chyba tylko jeden taki przypadek).

Jeżeli piłkarz spełniał dwa pierwsze warunki, to był po prostu dodawany do zestawienia. Mimo, że stworzona przeze mnie lista piłkarzy jest spora, to istnieje możliwość, że kogoś może tutaj brakować. Jeżeli tak jest, to może oznaczać dwie rzeczy:

❌ Piłkarz nie strzelił 300 bramek w swojej całej karierze (w większości przypadków to był główny powód).
❌ Dane na temat danego piłkarza były tak niepełne i niezweryfikowane, że po prostu porzucałem tego zawodnika.

Oczywiście każda zasada ma również pewne wyjątki i jest kilku nieaktywnych już piłkarzy (bodajże 7), którzy do granicy 300 goli jednak nie doszli, ale byli bardzo blisko. Dlatego pozwoliłem sobie na margines błędu +/- 10 bramek. W zestawieniu znajduje się też dwóch piłkarzy, którzy nie mieścili się w dopuszczalnej granicy, ale biorąc pod uwagę kraj z którego pochodzili, to i tak ich wyniki bramkowe robią wrażenie. Przy wielu zawodnikach znajdziecie nie tylko informacje na temat bramek i występów z całej kariery. Tam, gdzie było to możliwe jest również podana liczba asyst, hat-tricków, bramek z rzutów wolnych, karnych i bramek z główki. Przy niektórych zawodnikach znajduje się również tekst, który albo dotyczy ich samych, lub dotyczy informacji o ich bramkach.

Karierę zawodnika (a raczej jego bramki) najlepiej jest podzielić, pogrupować. Ja postanowiłem podzielić je na trzy sposoby:
✔️ Gole z kariery seniorskiej na najwyższym poziomie.
✔️ Gole z kariery seniorskiej ze wszystkich szczebli rozgrywek (czyli niższe ligi etc.)
✔️ Gole z całej oficjalnej kariery, czyli seniorska, młodzieżowa, igrzyska etc.

Zresztą jak ktoś będzie chciał, to będzie miał czarno na białym czy dany piłkarz strzelał bramki w klubie na najwyższym poziomie czy niższym, bo wszystko jest oznaczone.


⭐️ Legenda:

✔️ KS1 - Kariera seniorska w klubie (najwyższa klasa rozgrywkowa)
✔️ KS2 - Kariera seniorska w klubie (niższa klasa rozgrywkowa, jednakże bramki z zespołów B, II itd. zaliczają się już do U)
✔️ U - Kariera reprezentacyjna na niższych szczeblach rozgrywek (czyt. młodzieżowa, igrzyska etc.)
✔️ K - Klub (przeważnie seniorska kariera)
✔️ R - Reprezentacja (dorosła reprezentacja)

Ostatnio edytowany przez Danny (2021-10-14 18:29:46)

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.animenarutomanga.pun.pl www.sircommunity.pun.pl www.erableacha.pun.pl www.wilkimagiczne.pun.pl www.narutogram.pun.pl